The Vampire Diaries Season 5 - Part 10

30. července 2013 v 13:49 | Issie
V minulých dílech se odehrálo :
Carolinina reakce na dopis od Tylera
A zázračná pomoc na její bolesti

The Vampire Diaries Season 5 From Issie

Probudím se a všude kolem mě je tma. Chvíli nevím kde jsem, ale když spatřím středoškolskými skříňkami a nástěnkami posypanou chodbu, ihned se zorientuji. Co se stalo, si vzpomínám pouze matně, ale přísahám bohu, že jestli to všechno nebyl jen sen tak tu jí zabiju! Přijde mi divné, že mám rozostřené vidění, protože nikdy před tím mi to mé upíří schopnosti nedovolili. Pomalu se odšourám do strašné místnosti, kterou středoškoláci nazývají WC. Chvíli tam jen tak stojím a prohlížím si své hnědé lokny, které mi v teď už rozcuchaných vlnkách padají na lopatky. Vipadám příšerně! Když už se chystám k odchodu spatřím na zemi rudě zbarvenou kaluž nějaké tekutiny. Až po nějaké době mi dojde, že to je krev. A o to více jsem překvapená. Neděje se nic z toho, co by nasvědčovalo tomu, že jsem upír. Žádné žilky pod očima, žádné prodloužené špičáky či podavá bolest v kruku. Něco je špatně! Obě rukama naráz si stisknu hrudník a to co ucítím mi nejspíš navždy změní život. Je to srdce. Tlukoucí srdce. To samé srdce, které naposledy bilo v domě u Trevora a Rose. Srdce, které až do teď bylo zastavené. Zaplaví mne vlna pocitů. Ale jeden znatelně převládá ty ostatní. Je to hněv! A tak si to začínám uvědomovat. Ta mrcha mi dala lék. Jaká drzost. Nemám svoji rychlost, hbitost ani zpestřené smysly. Jsem nicka. Obyčejný člověk. Momentálně se hnusím sama sobě, ale stále je tu něco, na co se upínají všechny mé emoce. Stále je tu Elena.

BULHARSKO 1490
Všude kam se podívám je pusto. Naše vesnice je bez života. Hbitě slezu z koně, na kterém jsem utekla z Anglie od toho strašného Klause. Zahalená v kápi prostupuji hustou temnotou až k prvnímu z domů naší vesnice. Nikde nikdo. Přemýšlím zda-li je to kvůli tomu, že je noc a nebo jsou možná oslavy ve vedlejší vesnici. Obě myšelnky zavrhnu ve chvíli, kdy spatřím krev na vstupních dveřích do našeho domu. Dojdu do pokoje, který, pokud si dobře pamatuji, je ložnice mé matky a otce. Hrůzou mi hlas uvízne v hrdle. Na posteli leží má matka celá od krve, rovněž tak můj otec a zbytek mé rodiny. Jsou mrtví. A já vím, že teď záleží na přežití víc než kdy jindy. Že to nesmím vzdát. Na útěku před Klausem jsem už docela dlouho a nevzdám se, ne potom co udělal mé rodině. Přáli by si abych bojovala, oni by to tak chtěli. Přijdu si jako lovná zvěř, která je každičký den zužována lovcem, co je jí stále blíž a blíž. Neustále se pohupuji na hranici života a smrti a to jen protože jsem se stala upírem. Pro mne nic jako nesmrtelnost neexistuje. Můžu zemřít ve zlomku vteřiny, tak jako moji milovaní, jestli to tak bude Klaus chtít. Ale jak se tak podívám na svoji zpustošenou rodinu vím, že chce abych trpěla. Smrt by pro mne byla vykoupením.

MYSTIC FALLS 2013

Jen co vyjdu z té ohavné budovy nazývané školou, všimnu si, že je krásný, bílý den. Když jsem byla upír tak sem si ničeho podobného nevšímala, ale teď... Jako by to pro mne mělo větší cenu. Přes opuštěnou silnici si to zamířím rovnou k penzionu Salvatorů. Když tam konečně tím pomalým, lidským krokem dojdu zabuším silně na dveře. Celkem mne zarazí, že to bolelo. Je to vskutku nezvyk nebýt upírem. Buším znovu, teď už druhou rukou, protože stále nikdo neotevírá. Až najednou...Mladý Gilbert se ukáže mezi dveřmi. Musel na mne být asi zajímavý pohled, protože sem na něj doslova civěla s otevřenou pusou. ,,Vždyť jsem tě zabila! Nemáš být teď náhodou v Zemi jednorožců na druhé straně, nebo tak něco?!" Vyhrknu na něj rozhořčeně. ,,Taky tě "rád" vidím." V jeho hlase je cítit silné pohrdání, které se mi vážně nelíbí, ale bohůžel jako člověk toho moc nezmůžu. Na malý moment zabloudím pohledem za něj a co nespatřím! Elena si to schází ze schodů přímo k nám. ,,Ty malá mrcho..." Vyjeknu najednou, ale přeruší mne :,,Katherine, už jsem ani nedoufala, že se tu ukážeš." Nasadí ten nejvíce povýšený výraz a já si najednou připadám úplně bezmocně. To je tady snad nějaká rodiná sešlost, nebo co? Pomyslím si, když za tou mrchou spatřím Damona. Tváří se poněkud zarputile. K mému překvapení přistoupí k Eleně a obejme ji ze zadu kolem pasu. Na což zareaguji :,,Věci se poněkud změnili, jak tak koukám." Damon se ušklíbne. ,,No to mi povídej. Slyším tvé srdce, dosud bych nevěřil, že nějaké máš." Život člověka je vážně těžký, ale ani přes to se nevzdávám. ,,No přišla jsem se zeptat tvé milé polovičky, kde vzala tu drzost a narvala mi lék do chřtánu!" Už přímo zuřím. ,,No řekněme, že už si byla upírem dost dlouho." Odvětí Elena výsměšně.
Damon se zatváří překvapeně nad jejími slovy a z toho plyne mé podezření a to, že se mu Elena nezmínila o tom, že objetovala svůj vytoužený lék na pomstu. ,,Ujasníme si pár pravidel. Takže, Katherine. Pokud ti to ještě nedošlo tak můžeš být do vteřiny mrtvá, takže bejt tebou bych nepokoušel nikoho z nás. Za druhé : Jdi se zahrabat do nějakého z horních pokojů a nevylejzej! A..." Pohledem sklouzne k Eleně. ,,My si promluvíme později, Eleno." Na nic nečekám a vrhnu se do dveří. Při své chůzy tvrdě narazím do Eleny, ale podle všeho to ani necítila. Být člověkem je na nic, pomyslím si.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak se bude Elena vyrovnávat s tím, že se musí o domácnost dělit
s Katherin?
A když už se konečně ukáže "Stefan".
Brzy začnou přípravy na vysokou, jak to Elena s Caroline ponesou?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ahoj, takže toto byl 10. díl The Vampire Diaries Season 5 From Issie. Na další díl se můžete těšit již tento čtvrtek 1.8.2013.
Mějte se, Issie
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 katka219 katka219 | Web | 30. července 2013 v 21:10 | Reagovat

Zajímavě se to vyvíjí:) Těším se na další díl!

2 Monika Monika | 31. července 2013 v 13:08 | Reagovat

Konečně Katherine %) Na tu jsem se strašně těšila %) Teda ale že bude bydlet v domácnosti společně s Jeremym, Damonem a Elenou? :O To se docela divím, já být na jejich místě tak bych to nevydržela :O :D Ale moc hezký díl, těším se zase na další :)

3 serialovej serialovej | Web | 31. července 2013 v 22:13 | Reagovat

Super!!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama