Herectví

16. července 2013 v 12:44 | Issie

Znáte to, od mala si představujete jak stojíte v záři reflektorů, jenže ... Jak si tento sen splnit?

Ahoj, dnes jsem si pro Vás přichystala menší článek o ... No jak o herectví tak i o mých ... představách.
Určitě si moc dobře vzpomínáte na doby, kdy jste stáli před zrcadlem a říkali si, že jste slavní a předstírali jste, že s Vámi někdo dělá rozhovor. Či jste dokonce točili vlastní videa, kde jste jakoby vystupovali v reality show. No myslím, že to zná opravdu každý. A kdo ne, tak si to určitě dovede živě představit.
Já osobně jsem si takto začala "hrát" (kdyby mi bylo tak o 5 let míň... v životě by jsem si nedovolila nazvat mé virtuální rozhovory a autogramiády za hry!) když mi bylo nějakých 5 let. Začala jsem tahat záclony a motat je na sebe. No, chodila jsem po červeném koberci a podepisovala doma kartičky a rozdávala je plyšákům. (Dobře,dobře. Souhlásím, že to zní jako drobná mentální porucha, ale byla jsem dítě.) Pak se něco změnilo. Nástup do školy, spousta nových tváří. Nebudu si tady hrát na outsaidra, protože to já jsem nebyla. Bavila jsem se s každým a dokonce jsem si ve třídě našla kamarádku, se kterou jsme si navzájem vyměňovali autogramy. A tak šli plyšáci stranou.

Já ale chtěla víc. Nestačilo mi si na hvězdu hrát, já sem se jí chtěla mermomocí stát. A tak jsem se zapsala do dramatického kroužku a už to jelo. Nacvičovali jsme představení s názvem Popelka (Kdo by neznal holku, která měla takové štěstí, že ve třech oříškách našla šaty.) kde jsem sehrála roli Macechy. A když nadešel čas vystoupit na divadelní prkna, věděla jsem, že to tak má být. Cítila jsem se tam ... tak plná. Jako kdyby jsem se narodila bez kousku srdce a hned jak jsem tam vstoupila mi ten kousek dorostl. A tak jsem se k tomu dostala. Tak jsem se dostala k představě, že jednou budu herečkou. A věřte tomu nebo ne, já si zatím jdu stále. Je to totiž něco, co mě naplňuje, stejně jako psaní.

Takže .. vím, že nikoho nebaví číst dlouhé články, ale přichystala jsem si pro Vás pár rad.

1) Musíte to chtít!

Tak to by snad blbý neřekl, že? Ale nepředstavujte si pod tímto ten samý chtíč jako když chcete nové boty. Tohle musí být potřeba. Něco jako voda. Musíte to chtít tak moc, že nakonec uvěříte, že bez toho nemůžete žít.

2) Zájem, zájem a ... počkejte si ... Zájem!

Musíte se o to skutečně zajímat. Ne, že řeknete : ,, Chtěl/a by jsem být hercem/ herečkou, protože berou hodně peněz." A nebo : ,, Chtěl/a by jsem být hercem/ herečkou, ale když ono je tak těžké prosadit." Ano, vskutku je těžké prosadit, ale tím, že budete doma sedět a litovat se, se to nezjednoduší. Najděte si ve Vašem městě nějaký dramatický kroužek, nebo si doma zkoušejte hry.

3) Přesvědčení

Ano, i toto patří k hereckým dovednostem. Jde o to, přesvědčit lidi kolem Vás, že to doopravdy chcete a , že to myslíte vážně!

4) Jít na hereckou školu a nebo ne?

Tak toto je docela těžká otázka. Já sama si ji pokládám celkem často. U nás v ČR máme tyto prestižní herecké školy :
To jsou teda ty nejznámější. Když už se rozhodnete, že na tu školu chcete jít, je tu malý zádrhel. A to přijímací zkoušky neboli "talentovky" málo kdo je udělá, protože tam je zkouška Herecká, Hudební a Pohybová.

5) Vytrvalost

Herectví je obor, u kterého člověk musí vytrvat, protože se Vám stane vskutku hodněkrát, že Vás odmítnou, ale jednou se na Vás to štěstí přece jen zablýskne!


Takže to by ode mne bylo asi vše.

Jestli je tady někdo kdo má podobný sen jako já ... pamatujte si : ,,Můžeš změnit cestu, po které se vydáš, ale nikdy nesmíš změnit cíl!" Doufám, že Vám tento článek, alespoň trošku pomohl.
Mějte se Krásně a nezapomeňte ... Večer zde bude další díl TVD Season 5. :)

Issie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nina:3 Nina:3 | Web | 16. července 2013 v 18:21 | Reagovat

dobrej článek:OO a kdy tam pojedeš?:D jinak na ikonku chci Ninu:)

2 fanfiction fanfiction | Web | 16. července 2013 v 19:45 | Reagovat

[1]: Děkuju :) Myslíš ... kam ? :)) Dobře .. jdu na to ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama