Uninvited Shadow #9

30. května 2013 v 12:54 | Lexi |  Uninvited Shadow
Z minulých dílů:
- Damon poinformuje Katherine o novém upíru ve městě. Katherine něvěří jeho slovům, a sama se rozhodne, že se pokusí neznámého upíra najít.
"Skoro. M.
Vzkaz si několikrát přečetla, než uznala, že to nemá cenu. M. Kdo to je? Nebo co to je? Je to nějaké vodítko? Ponořila se do svých myšlenek a hledala odpověď."
Po návratu domů se Elena vydala do svého pokoje. Posadila se na postel a znovu si přehrála svůj rozhovor s Damonem. "A ty to chápeš, Eleno?"
"Ne, nechápu," pověděla Elena do vzduchu. Hned nato si lehla a objala si kolena rukama.
Stefan se procházel po pokoji. Nemohl vyhnat z hlavy Elenu a dnešek. Co se stalo? Z Damona nedostal ani slovo, ne, že by ho to překvapovalo, ale dělalo mu starosti, že ani u Eleny nepochodil. Co by dělal, kdyby o ni přišel? Kdyby mu nakonec řekla, že si přeci jen vybrala jeho bratra? Byl si jistý jen dvěma věcmi: Elenu miloval nade vše, ale vždy respektoval její rozhodnutí. Často mu připadala tak nevinná, tak čistá. Někdy se tak hodně chtěl vrátit do doby, co ještě nevěděla, čím Stefan je. Do doby, kdy nevěděla o žádném Damonovi. Kdy nebyli upírem a člověkem, ale Stefanem a Elenou, dva teenageři, kteří si užívali života. Oči mu utkvěly na plakátu, který na stěnu vyvěsil Damon. Not anymore.
"Jak výstižné," ironicky se zasmál. Měl zlost. A žízeň. To byla nejhorší kombinace. Rychlostí, kterou žádný člověk neovládá, se ocitl vedle plakátu a serval ho ze stěny. Shodil ho na zem a zamířil si to směr les, aby nikomu neublížil.
Damon neustále myslel na dnešní rozhovor s Elenou a na slova jeho bratra: "rozbrečel jsi ji!". Už nevěděl, jak to všechno vytěsnit z hlavy, když se najednou ozvalo zaťukání na okno. Bylo to tak tiché, že by si toho normální člověk nevšimnul, dokonce pro Damona byl tento zvuk skoro nepolapitelný. Pomalu vstal a šel se podívat, zda se mu to jen nezdálo. Nezdálo. Venku pod domem spatřil postavu ženy, která seskočila z jeho parapetu a právě si to zamířila směr les. Pohybovala se pomalu, jako by byla člověk, jenže to by nejspíš neseskočila bez úrazu z jeho okna. Chvíli ji jen tak pozoroval, když žena, stále se dívajíc směr les, zvedla pravou ruku a naznačila mu, aby ji následoval. Damon chvíli váhal, ale nakonec přeci jen tiše vyskočil z okna. V dálce viděl siluety ženy, jak se vzdaluje od jeho domova. Jakmile se dal do běhu, žena zrychlila také, oba teď běželi nejrychleji, jak jen dokázali.
Najednou ji uviděl, jak sedí v lese na pni nějakého stromu a probodává ho pohledem.
"Můžeš mi laskavě vysvětlit, co to mělo znamenat?" vyjel naštvaně Damon. Katherine se usmála.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama