Uninvited Shadow #6

30. května 2013 v 12:48 | Lexi |  Uninvited Shadow
Z minulého dílu:
Damon seděl na své posteli a snažil se setřást vztek, když z přízemí uslyšel tiché vzlyky. Bylo to dost tiché, ovšem pro člověka a pro upíra je mezi tím obrovský rozdíl. Vykašlal se na všechny jeho předchozí myšlenky a zaposlouchal se hlouběji. Elena plakala, rozplakal ji. To nechtěl. Zatraceně, zaklel v duchu Damon. Slíbil si, že jí to nikdy nebude vracet, i přes to, že chtěl, aby trpěla stejně jako on, jí to nikdy a za žádnou cenu nevrátí. A porušil to. Na tu malou chviličku ztratil sebekontrolu a bylo po všem. Následky si můžete prohlédnout dole. Co měl teď udělat? Měl jít dolů a omluvit se, nebo ji nechat být? Zavřel oči, aby si to mohl v klidu promyslet. Ovšem hlad rozhodl za něj a tak se tiše vyplížil z domu a zamířil si to směr jeho restaurace, kde on sám byl kuchařem.
...................................................
Stefan už z dálky slyšel, že se něco v jeho domě děje. Když si uvědomil, že Elena pláče, zapomněl na všechny starosti a rozběhl se do domu.
"Eleno?" vmžiku se ocitl vedle ní a jednou rukou ji objal. Vzhlédla a věnovala mu uplakaný pohled.
"Ahoj Stefane," pozdravila Elena a pokusila se o úsměv.
"Co se stalo?" vyptával se.
"Ale nic. Vůbec nic," zamumlala tiše a znovu se rozplakala. Stefan ji objal, pořádně, nebránila se.
"Tak proč pláčeš, Eleno?" Elena chvíli uvažovala, co mu na to má říct, ale nakonec se rozhodla, že pravda bude nejlepší.
"Pohádala jsem se s Damonem," zašeptala. Uslyšela, jak se Stefan zhluboka nadechl a objal ji pevněji. "Zlobíš se?" vyptávala se dál Elena.
"Proč bych se měl zlobit?" zeptal se, ale došlo mu, že tudy cesta nevede. Elena k němu byla upřímná a on by měl taky, navíc jí to slíbil. "Eleno, já vím. I kdybych chtěl sebevíc, nedokážu změnit to, co se stalo mezi tebou a Damonem, i když to byla moje vina. Odešel jsem a vy jste se sblížili."
"Ale tys to neudělal schválně," potahovala Elena.
"Samozřejmě, že ne. Jen tak bych nikdy neodešel."
"No vidíš. Já ani nevím, co to se mnou je. Proč mě to tak sebralo, i když to vlastně ani nebylo tak zlé."
"Miluješ ho," polkl těžce Stefan. Nepoložil otázku, prostě jí to řekl jen tak, jako by se bavili o počasí. Elena věděla, že to je pro něj těžké, stejně jako pro ni. Měl pravdu. Jenže co mu na to měla říct? Měla říct, ano, Stefane, miluju tvého bratra, ale tebe přeci taky. Tak na to nemysli, já si to nějak vyřeším sama. Zhluboka se nadechla, zavřela oči a položila hlavu na jeho rameno.
"Ale tebe víc," zašeptala, i když si sama nebyla jistá slovy, která vyslovila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama