Uninvited Shadow #3

30. května 2013 v 12:45 | Lexi |  Uninvited Shadow
"Stejně na to budeš myslet," zavolala za ní ještě. Katherine, která se chystala ke skoku z okna, se otočila, věnovala dvojnici spiklenecký úsměv, znovu se otočila a vyskočila z okna.
.................................................................
Elena si povzdychla a rezignovaně se zhroutila zpátky na postel. Dolehla na ni tíha minulých měsíců. A zrovna teď se něco dělo, ale nikdo nebyl tak hodný, že by jí to oznámil. Ani Stefan, ani Damon. No a ani Katherine.
"Co ta otrávená tvář?" zaslechla Elena známý hlas. Rychle vstala a přešla délku pokoje ke Stefanovi, který se opíral o okno, kterým právě vešel dovnitř. Přivítali se a Elen zamířila zpátky. Stefan ji následoval. Usadili se na postel a chvíli na sebe mlčky hleděli.
"Tak povídej," povzdychl si nakonec Stefan. Bylo mu jasné, že se Elena bude zase vyptávat, jenže on jí nemohl nic říct. Lhát Eleně bylo těžké, vždycky to prokoukla, ale teď neměl na výběr. Navíc, dohodli se s Damonem, že ji od toho uchrání.
"Stefane, řekni mi, co se děje. A nezačínej zase s tím, že je všechno v pořádku, protože já vím, že není. Pokud si nevzpomínáš, slíbil jsi mi, že už mi nebudeš lhát a zase to děláš." Zaútočila Elena. Musela se to dozvědět, prostě musela! Stefan rezignovaně sklopil hlavu a zadíval se do přikrývky. Elena na něj upírala pohled, ale i tak trvalo dlouho, než konečně hlavu zvedl.
"Nemůžu, Eleno." Odpověděl nakonec.
"Jak nemůžeš? Proč nemůžeš?" Vyzvídala dál.
"Prostě nemůžu, chápeš to?! Nemůžu ti nic říct, i kdybych chtěl."
"Proč nemůžeš?" Zopakovala Elena. "Stefane, prosím!" Stefan zasyčel, narovnal se a podíval se své přítelkyni zpříma do očí.
"Nemůžu. Nemůžu o tom mluvit, Eleno, jasné? Nemůžu ti říct vůbec nic. Ani proč, ani jak, ani co. Prostě nic, tak se mě už dál nevyptávej, dobře?"
"Ale něco se děje," nedala se Elena.
"To se neví," přiznal Stefan pravdivě. "Máme menší podezření, ale i kdyby tady bylo něco, nic nenaznačuje tomu, že bychom byli cíl my." Zakončil Stefan.
"Vůbec tomu nerozumím, Stefane. Nechápu, co mi to tady říkáš. Jaké podezření? Co by tady mohlo či mělo být?" Stefan se kousl do rtů, aby se nerozesmál a vzal její obličej do dlaní.
"Poslouchej, Eleno. Ty jsi ten nejtvrdohlavější člověk, kterého znám a kterého jsem kdy poznal. Já ti vážně nic nemůžu říct, slíbil jsem to. A jelikož mě znáš, tak víš, že já své sliby plním." Elena se mu vytrhla, ale přikývla. Nastala chvilka ticha, kterou brzy opět přerušil Elenin hlas:
"Komu jsi to slíbil?" To už Stefan nevydržel a začal se smát.
"Eleno-" začal, ale ona mu nedovolila pokračovat.
" No jo, já vím," zamumlala zklamaně a podrážděně zároveň. Objala ho a usmála se. Vypadalo to na to, že je nejspíš nikdo neohrožuje a Stefan se jen tiše a nenápadně ujišťuje, zda tomu je skutečně tak. Byla ráda, docela se uklidnila.
Jejich klid ovšem vyrušilo pípaní Stefanova mobilu. Elenin přítel sáhnul do kapsy a vytáhl stylový mobilní telefon. Na displeji zářilo jméno Damon. Nervózně se na ni podíval, ale potom zmáčknul na obrázek s obálkou. Elena mu koukala přes rameno, měla docela dobrý výhled. Zpráva naběhla a ani bleskové reakce Stefana, když rychle schoval mobil, jí nezabránilo přečíst si Damonovu textovku, ve které se psalo pouze jedno slovo. Problém.
Stefan na Elenu pohlédl, ale ta ho už probodávala svými pohledy. Elena poznala, že hledá výmluvu, co to mělo znamenat. Ale on místo toho prohodil jen: "Musím jít," a zmizel.
"Slíbil jsi to Damonovi,"zašeptala Elena. Bylo to spíše konstatování než otázka, ale Stefan přeci jen po další várce mlčení přikývl. Hned na to zmizel.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama