Uninvited Shadow #2

30. května 2013 v 12:44 | Lexi |  Uninvited Shadow
"Katherine", polkla těžce Elena.
……
"No co tak civíš, vždyť ty sama mě sháníš po celém městě."
"Jasně. A tys o tom celou dobu věděla a neobtěžovala ses s tím něco udělat." Elena se trochu uklidnila, v poslední době, co se Katherine objevovala a zase mizela, se trochu naučila, jak s ní má mluvit.
"Měla bych? To ty jsi chtěla mě, ne já tebe. Tak povídej. Co tě donutilo snížit se na tolik, že jsi vyhledala mě, v tomto regionu a mezi tvými přáteli ne zrovna oblíbenou," ušklíbla se hnědovláska, se vzhledem Eleny.

"Něco se děje." Vyhrkla Elena. Katherine se zasmála.
"Jasně. Vždycky se něco děje, Eleno."
"A ty víš, co se děje." Katherine slezla z parapetu a začala se procházet po pokoji Eleny.
"Momentálně se děje to, že jsem ve tvém pokoji a nechci ti nic udělat. To je dost divné, samo o sobě. Ani nevím, jak jsi mě mohla zaujmout tak hodně, že jsem vážně přišla." Elena zvedla oči v sloup.
"Ale přišla jsi." Katherine se zastavila a pohlédla na svoji dvojnici. Chvilku si vzájemně hleděly do očí, když konečně promluvila.
"Přišla."
"Já vím, že je to hodně zvláštní, Katherine, ale já potřebuji vědět, co se tady děje. Nikdo mi nic neřekne, Stefan tvrdí, že je všechno v nejlepším pořádku. To by nebylo tak zvláštní, to je Stefanova jediná a oblíbená věta, tedy v poslední době. Nejhorší na tom ale je, že Damon s ním táhne za jeden provaz. Vždycky jsem něco vytáhla alespoň z něj, ale teď? To mi napovídá, že je to vážně špatné. Kdyby o nic nešlo, řekl by mi to."
"To si vážně myslíš, Eleno? Vykašlala ses na něj. Ranilo ho to. Nebude se k tobě chovat tak jako předtím, už nikdy ne."
"Já vím," podotkla Elena. Do očí se jí hrnuly slzy.
"Ale máš Stefana. První cenu," zasmála se Katherine a znovu začala procházet po pokoji. Brala do rukou Eleniny věci, prohlížela si je a vracela na špatné místo. "I když musím říct, že věci se za posledních 145 let poměrně změnily. Damon už není jen gentleman, který neustále dolízá. Teď je z něj něco víc, dokonce je i zajímavější než Stefan. Pravda, do města jsem přišla za Stefanem, ale Damon mě teď láká mnohem víc."
Slzy, kterým se Elena tolik bránila, začínaly přebírat kontrolu nad její vůlí, nerozbrečet se před Katherine. Jenže teď neměla čas držet to pod kontrolou. Byla zcela ohromena jejími slovy. Katherine chce Damona. Jejího Damona. Elena mu sice řekla, že musí jít dál, jenže nečekala, že by to Damon doopravdy dokázal. Vlastně si i tajně přála, aby ji nepřestal milovat. Představa, že by Damon měl jinou ženu, kterou by doopravdy miloval, byla hrozná. Co by v tom případě Elena dělala? Byla by šťastná se Stefanem a nechala to být? To je velice nepravděpodobné. Damona k životu prostě potřebovala. Stejně jako Stefana.
"Nějak jsi zmlkla, Eleno." Výsměšný hlas Katherine Elenu probral z tranzu. Ne, nerozbrečí se. Ten hlas ji donutil ovládat se ještě víc.
"To se ti jen zdá," odpověděla tvrdě Elena. Nechtěla se s Katherine vybavovat, prostě jen chtěla vědět, co se děje. Na nic jiného teď nemůže myslet. "Zpátky k věci, Katherine. Co se tady děje?"
Úsměv tmavovlásky ztvrdl a Katherine se dala opět do chůze. Chodila pořád tam a zpátky a přemýšlela. Elena ji jen pozorovala a čekala. Po chvilce se skutečně zastavila a podívala se jí do očí.
"I kdybych ti chtěla pomoct, Eleno, nemůžu. Nevím, o čem to mluvíš. Děláš z komára velblouda, to je tak všechno. Sbohem." Katherine se otočila k odchodu. Elenin mozek pracoval na maximum. Byla si jistá, že se něco děje.
"Stejně na to budeš myslet," zavolala za ní ještě. Katherine, která se chystala ke skoku z okna, se otočila, věnovala dvojnici spiklenecký úsměv, znovu se otočila a vyskočila z okna.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Monika Monika | 12. června 2013 v 15:59 | Reagovat

Úplně jsem si představovala, jak si to Katherine kráčí na podpatcích a tou její namyšleností si povídá s Elenou :D Pěkné:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama