Uninvited Shadow #17

30. května 2013 v 13:02 | Lexi |  Uninvited Shadow
Z minulých dílů:
- Elena se rozhodla pro vztah se Stefanem, ale Damona nedokáže vypustit ze svého života. Dost dobře si uvědomuje, že oběma ubližuje, stejně tak si uvědomuje, že miluje oba.
- Damon poinformuje Katherine o novém upírovi ve městě. Jedná se o upírku, která se podepisuje -M. Nic víc o ní neví, zatímco ona toho o nich ví mnohem, mnohem víc. Konkrétně asi
- Všem dochází, že se nejedná o hru, ale boj o život, jelikož M výhružkami rozhodně nešetří...
Damon sledoval, jak se Elenin hrudník pohybuje pomalu nahoru a dolů, v určitém rytmu. Usnula rychle, ale nebylo se čemu divit. Byla tak krásná. Sledoval její jemné vlasy, její rty. Najednou se zkroutily do úsměvu. Damona to pobavilo a napodobil ji.
Zvedl hlavu a jeho úsměv okamžitě zmizel. To není možné. Vstal a přešel k oknu. Rozhlédl se kolem, pod oknem, na stole, prostě všude, kde by mohl být. Ale nic. Vzkaz zmizel.
....
Když se Elena vzbudila, Damon tam již nebyl. Vlastně to bylo asi dobře, alespoň si Jeremy ničeho nevšimne. Rychle vstala, oblékla se a zamířila do kuchyně. Její bratr už snídal.
"Dobré ráno," pozdravil ji až příliš pozitivně.
"Děje se něco?" zeptala se ostražitě.
"Koukni, kde jsme to dopracovali. Teď už se jenom kvůli stupidnímu přání dobrého rána musí něco dít," zvedl oči v sloup Jeremy.
Elena se usmála. "Máš pravdu. V tom případě ti přeji krásné dobré ráno, bratře," a obdařila ho dalším nádherným úsměvem.
Jeremy jí úsměv oplatil a začal se opět věnovat jeho snídani. Elena si povzdychla, z lednice vytáhla mléko a začala si připravovat cornflakes. Pořád byla celá nesvá ze včerejší noci, ale rozhodla se, že přemýšlení nechá na později.
"Tak já letím do školy," oznámil jí Jeremy.
"Co tak brzo?"
"No, řekněme, že neplánuju použít autobus ani zkratku, právě naopak. Venku je ještě více méně příjemně, takže toho chci využít a trochu si zaběhat." Elena se zašklebila.
"Hej," zasmál se Jeremy. "Co je?"
"Nic, nic. Je nějaký konkrétní důvod, proč to děláš? Ať už věcný nebo lidský, možná až holčičí?" popichovala ho Elena.
Jeremy se znovu zasmál. "Kondička není dostatečný důvod? Ahoj."
"Čau," zasmála se ještě Elena. Vrátila se pohledem k její misce se snídaní a periferním viděním zachytila Jeremyho batoh do školy. "Hej, počkej!" zavolala za ním.
Zvedla ho. Vykukoval z něj nějaký blok, tak ho vytáhla a pokusila se ho vložit opatrně dovnitř, ale zadrhl se. Rozhodla se zkusit to jinak. Znovu ho vytáhla, ale najednou si všimla, co je uvnitř. Otevřela ho a nakoukla dovnitř. Byla to kresba. Nádherná kresba. A aby toho nebylo málo, byla to kresba Bonnie. Se srdíčkem.
"Hej, co to děláš," Jeremy byl hned u ní a blok ji bral s ruky.
"Tak žádný holčičí důvod, jo?" rýpla si Elena. Potom se na bratra usmála. "Je nádherná. Nevěděla jsem, že už zase kreslíš."
"No, tak už to víš, i přes moji ne zrovna velkou radost," zamumlal Jeremy. Schoval si sešit do tašky, popadl ji do ruky a bez dalších slov (a červený jako ředkvička) odešel.
Elena se za ním dívala s úsměvem na tváři. Vyrušilo ji vyzvánění telefonu. Damon. Nejspíš právě přišlo to "potom".
"Damone," zamumlala Elena do sluchátka.
"Ahoj Eleno," pozdravil ji. Jeho hlas byl vážný.
"Děje se něco?" zeptala se.
"Jsi v pořádku?" ignoroval ji Damon.
"Damone já… Ano, jsem v pořádku… počkej, stalo se něco?"
"Ne, nic." Odpověděl pohotově.
"Tak proč se ptáš?"
"Řekněme, že to vůbec nemá žádnou spojitost s tím, že žijeme ve městě, kde nám vyvraždili rodiny a přátelé, a že nám naše dokonalá anonymní M posílá skoro romantická přáníčka."
Elena se usmála. "Máš pravdu. A co ty? Jsi v pořádku?"
"Bourbon je skvělý společník," odpověděl Damon. Elena zvedla oči v sloup.
"A je něco nového?"
"Rád bych tě potěšil, ale nemám čím."
Elena si povzdychla. "My ji dostaneme."
"Ty budeš pěkně doma a učit se na písemky. My v té stejné době budeme plánovat a vykonávat úkladnou vraždu. Na druhé straně města od tebe."
"To není fér, chci pomoct!" protestovala Elena.
"Chtít a udělat to jsou dvě věci. Takže si je můžeme, jako správní kamarádi, rozdělit. Ty to budeš chtít a já to udělám."
"Damone… já… fajn. Je mi jasné, že hádat se s tebou nemá cenu. Ale… jsi v pořádku?"
"Zdá se mi, že na tuto otázku jsem už odpovídal."
"Ne, tato otázka už byla položena. Tvoje odpověď se vztahovala k bourbonu. Takže… jsi?"
"Jasně. Proč bych být neměl?"
Elena zaváhala. Nechtěla se dál zabývat Stefanem a Damonem, ne teď, když jí zase visí život na vlásku. Vlastně Eleně ne. To Damonovi.
"Jde po tobě." Odpověděla Elena.
"Už jsem ti přeci řekl, že se s tím dokážu vypořádat. Dostanu ji."
"Damone… nepodceňuj situaci. Ona je vážně dobrá. Připlíží se vždycky tak blízko, a přitom je tak daleko. Je nebezpečná. Navíc víme, že ti vyhrožuje."
"Ale prosím tě, která výhružka končí s xoxo na konci?" zabreptal otráveně Damon. Kéž by věděl, že Elena nemá pravdu. Ale ona ji měla. M byla dobrá a on nevěděl, jak se ji zbavit.
"Myslím to vážně. Je to důležitá věc. A tobě by to mělo taky dojít. Má pravdu. Kvůli tvé lehkovážnosti je pro ni jednodušší tě dostat."
"Nevěříš mi?" snažil se vykroutit Damon.
"Jenom mi slib, že budeš opatrný."
Ticho. Damon zavřel oči a na chvíli se zamyslel nad vážností Elenina hlasu. Měl o ní strach. Zatraceně, je to jen člověk, který navíc ztratil skoro celou rodinu a přátelé! Nemělo by se jí dít to všechno. Jí ne. "Slibuju," zašeptal a zavěsil.
Elena si schovala mobil do kapsy a chvíli jen tak pozorovala kuchyňskou linku. Měla strach. Ne o sebe, ale o Damona. Napadlo ji, jestli o tom vůbec ví Stefan. Zarazila se. Nemluvila s ním o tom. Vlastně s ním už dlouho nemluvila. Teď nebyl čas. Musela do školy. Vzala si tašku a začala sbírat učebnice, které si nechala na stole.
Zůstala stát nad jednou knížkou a sotva dýchala. Roztřesenou rukou zvedla prohnutý lístek, ale už předem věděla, od koho bude.
Trojúhelník. Mám ráda trojúhelníky. Bývají zajímavé a komplikované. Stejně tak mám ráda geometrii samu o sobě. Stačí vzít gumu, a jako by zázrakem je jedna strana pryč. Trochu Depresivní. sAMOzřejmě, čistě geometricky. a Nebo ne? -M
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama