Květen 2013

Flashback

30. května 2013 v 20:13 | Issie
Toto téma souvisí (nečekaně) s The Vampire Diaries. Protože myslím, že nejsem jediná kdo má stále takové flashbacky (vracející se obrazy). Pro mě je naprosto běžnou věcí, že jedu po ulici a najednou si vzpomenu na něco z TVD. Na nějaký krásný moment. Ať už to byl ples zakladatelů, Claroline, Stelena, Delena ... Prostě cokoliv ...
Přiznejme si to. Ať děláme cokoliv někde v hlavě nás stále doprovází jak šťastné tak bolestné zážitky našich seriálových postav. U mě to je smrt Jenny a Ricka, Klausova kresba pro Caroline, Stefan rozparovačem a spousty, spousty věcí.
Ať chci nebo ne tak mě to stále doprovází. Možná je to také tím, že nyní čtu Stefanovy deníky a tak mám příběh před očima úplně od začátku... Přesto jsem si, ale řekla, že chci celý příběh prožít znovu a tak koukám na The Vampire Diaries úplně od začátku. Už se blížím ke konci 1.série a naprosto mě udivuje na kolik věcí už jsem za tu dobu zapomněla.

Mezi důvody proč jsem začala psát 5.sérii TVD patří bezpochyby moje nedočkavost. Přijde mi, že čekání na podzim je nekonečné a tak jsem se rozhodla Vám ostatním netrpělivým fanouškům toto čekání zpříjemnit. A možná Vás i naladit na stejnou vlnu ...Pro lepší náladu ... Mé nejoblíbenější citáty z TVD ...

,,Proč lidem nedovolíš aby v tobě viděli dobro?" ,,Protože když lidé dobro vidí, tak ho také očekávají. A já nechci žít podle něčích očekávání."

,,Katherine je mrtvá a ty mě nenávidíš, protože si ji miloval. A mučíš mě, protože tomu je tak dodnes."

Doufám, že se Vám všem vybavili Vaše nejoblíbenější chvíle z TVD a budete na ně nějakou dobu myslet. Alespoň do té doby než se zde na blogu rozjede 5.série :3

Issie

ISF

30. května 2013 v 17:54 | Issie

Ian Somerhalder Foundation ( http://www.isfoundation.com/ )

Je společnost, která usiluje o rozvoj a ochranu životního prostředí. Čelí problémům jako jsou kácení deštních pralesů, globální oteplování, týrání zvířat a mnoho mnoho dalšího.
Naštěstí se na světě najdou i tací, kterým není osud našeho světa lhostejný. A tuto nadaci podporují.
Nedávno jsem se stala jedním z nich.
Protože když můžu něco udělat, něco co pomůže každému člověku a zvířeti, něco co je samo o sobě málo, ale když to udělá více lidí je to velká, opravdu velká pomoc pro tuto nadaci.

,,Teď když jsme se naučili létat v povětří jako ptáci a potápět se jako ryby. Zbývá už jen jediné. Naučit se žít na Zemy jako lidé."

Každý má právo na svůj názor a mým názorem je, že my jakožto obyvatelé této Země jsme povini ji chránit a opatrovat. Jako matku, která nám dala život a jako plémě díky kterému žijeme.
Nebuďte slepí! Podpořte ISF a zaslužte se tím o ochranu životního prostředí.

,,Lidé se neustále ptají jako mohou pomoci Zemy, kde žijí. Odpověď je prostá. Vymřít."

Je mi potěšením, že zde můžu zmínit, že nás je opravdu hodně! Nás, kterým není osud světa lhostejný!
Lexi spolu s jednou autorkou vytvořili skupinu ISF czech. Můžete se přihlásit ( http://charliessstories.blog.cz/1303/isf-czech) Tam se dozvíte více! Jsem opravdu ráda, že jsou zde v České Republice i lidé, kteří se snaží o změnu.
osobně jsem se do Lexina projektu přihlásila a to formou vide, které jsem vytvořila. Pro "neangličtináře" mám i překlad. Tímto Vám přinásím fotky a video jak může taková pomoc vypadat

I takto může vypadat podpora dobré věci. Myslete na to, že vždy se můžete mít hůř. Není vždy možné žít v přepychu. Ale vždy je možné pomoct druhým.

Issie

Překlad :
Já podporuji ISF...
Protože je čas na změnu ...
Já jsem pro změnu ...
Já jsem proti používání zvířat na oblečení ...
.


Chystá se ...

30. května 2013 v 15:44 | Issie
Ahoj, jak jste si už jistě všimli tak blog není zcela "úplný". To protože je právě nově obnoven. Já a zbytek adminek pracujeme na tom aby byl blog populární, zábavný a ... Přiznejme si to ... tajuplný.
A proto pro Vás, jakožto naše čtenáře, píšeme povídky, jak z krajiny Mystic Falls tak i z cela jiného světa.
Ode mne můžete očekávat (ihned jak se blog trochu ustálí a rozjede) 5.sérii The Vampire Diaries podle mne. Můžete se těšit jak na nové osudy našich hlavních hrdinů tak na jejich lásky a zklamání. Své si v tom najde naprosto každý. Zažijte spolu s našimi hrdiny Delena chvilky, Klaroline či snad Farewood nebo Stelena? Je to jen na Vás ...
Tento blog PODPORUJE nadaci Iana Somerhaldera ISF. Protože je čas na změnu!

The Vampire Diaries 5.série podle Issie
Takže toto je věc sama o sobě. Protože jak už jsem zmínila, tyto povídky sem budu přidávat hned potom co se blog rozjede a bude mít nějakou návštěvnost. Už mám předem napsáno pár dílů a tak se máte opravdu na co těšit!
Není přesně dáno jak dlouhý bude každý díl. Budou dlouhé podle děje a také podle Vašich komentářu u předchozího dílu.
Avšak věc co se měnit nebude je doba přidávání povídek. Na 5.sérii The Vampire Diaries se můžete těšit každé úterý a čtvrtek kolem 19:00. (Né vždy čas dodržím do minutky, ale budu se o to snažit).

Other stories from me
Jelikož nepíši jen 5.sérii TVD, ale i spousty dalších povídek tak tu najdete i je. Většina jsou docela masakry a tak s tím předem počítejte.


Uninvited Shadow
Tak tyto povídky píše Lexi. Jedná se o příběhy z městečka Mystic Falls. Vše začíná koncem 3. série. Rivalita mezi Stefanem a Damonem stále trvá, avšak něco se přeci jen změnilo. V městečku řádí tajemný M. Odhalte splu s našimi hrdiny o koho se jedná a proč útočí na bezbranou Elenu a její přátele.

Other stories from Lexi
Jak tomu tak bývá tak nikdo nemůže psát to samé stále do kola a proto jak já tak i Lexi píšeme i jiné příběhy než jen o The Vampire Diaries. Jak moje tak i Lexiny povídky naleznete zde.

To je ode mne prozatím vše. Doufám, že návštěvnost blogu poroste a já a Lexi se tak budeme v létě moci těšit z vašich komentářů a nápadů na vylepšení blogu. A vy se také mát ena co těšit! Protože 5.série TVD čeká!

Issie

Věděli jste že...

30. května 2013 v 15:10 Zajímavosti
 • ... pilotní díl byl natočen ve Vancouveru, ale poté se natáčení přesunulo do Atlanty?
 • ... režisér TVD požádal na Twitteru fanoušky seriálu o výběr hudby, který by neměl chybět v pilotním díle?
 • ... Steven (Jeremy) hraje mladšího bratra Niny (Eleny), ve skutečnosti je však Steven starší než Nina?
 • ... knižní předloha od L. J. Smith byla dlouho považována za kopii Twilight, avšak první upíří deníky vznikly už v roce 1991?
 • ... Nina odcestovala do Afriky, aby tam mohla spolu s dalšími 5 herci ze seriálu "Degrassi" mohla založit školu?
 • ... Nina má od přírody kudrnaté vlasy?
 • ... Ninina oblíbená snídaně jsou vločky s borůvkami?
 • ... Nina má panickou hrůzu z pavouků?
 • ... Ian navštěvoval katolickou školu?
 • ... Paul si nechal zakrýt své staré tetování na rameni, protože mu připomínalo bouřlivé mládí, tetováním růže?
 • ... Paulova nejoblíbenější scéna z TVD je, když se Elena a Stefan poprvé milovali?
 • ... Paul se původně ucházel o roli Damona?
 • ... Paul odmítl jít na svůj maturitní ples?
 • ... Joseph je mistrem přízvuků, tento velšský rodák zvládá britský, irský, australský a americký dialekt?
 • ... Joseph se původně jmenoval Joseph Martin a ne Morgan?

Uninvited Shadow

30. května 2013 v 13:07 | Lexi |  Uninvited Shadow
Fanfiction z krajiny Upířích Deníků. Zapomeňte na to, co se odehrálo při konci 3. řady a začtěte se do povídky o rivalitě Damona a Stefana, o Eleně a jejich přátelích /Elena je stále člověk/ a o volbě, kterou Elena učinila. Ovšem co se bude dít, když se v městečku Mystic Falls objeví nezvaný stín? Kdo je tím neznámým a co chce?


Nový díl Uninvited Shadow je v neděli v 15:00 hodin. Po 10 kapitolách zveřejňuji tzv. Plot, který zrekapituluje děj 10 epizod, plot přidávám vždy v normální dobu, tedy v neděli v 15:00, místo dílu. Stejně tak místo dílu zveřejňuji spoilery, po každém pátém dílu se na několik můžete těšit.

Uninvited Shadow ► Plot 1-10

30. května 2013 v 13:04 | Lexi |  Uninvited Shadow
Bylo to složité rozhodnutí a Elena si pořád ještě nebyla jistá, zda se rozhodla správně. Věděla, že Stefana miluje, ale proč pořád nemohla dostat z hlavy Damona? Bylo to tak... špatné. Kvůli oběma bratrům. Stefan věděl, že Elena k Damonovi něco cítila. Ale snažil se to přehlížet. Protože ona si Stefana vybrala. Ale nedokázala Damona vyřadit ze svého života, i když věděla, jak moc by si to Stefan přál. Musela mu být na blízku, i když se to ani jednomu z nich nelíbilo. Bylo to od ní nefér. Jenže taková Elena v poslední době byla. Neférová.
Slíbili si se Stefanem, že už před sebou nebudou mít žádné další tajemství. Budou k sobě upřímní. Ale proč tedy cítila, že se něco děje? Proč jí to Stefan nemohl říct? Slíbil to Damonovi. Damon nechtěl, aby to ona věděla. Ale Katherine to řekl. Proč? Protože nechtěl, aby si Elena dělala starosti, nebo je to proto, že je obyčejný člověk a Katherine je upír? Silný upír?
Pohádala se s Damonem. Hodně. Stefan ji našel, jak kvůli němu brečí. Bylo to tak smutné a tragické. Nedokáže mu být oddaná, protože ona Stefana miluje, ale do Damona je zamilovaná. Nepatrný rozdíl v tom je. Škoda, že doopravdy nepatrný...
Zatímco Elena je naprosto mimo, Damon s Katherine pátrají po upířátku, které pobíhá po městě. Protože přeci jenom se nějaký ten problém vyskytl. Problém, o kterém se zatím nechtěli Eleně zmínit.
Damon totiž přišel na stopu jednomu upírovi a jakmile se o možném nebezpečí dověděla Katherine, hned jí měl doma s hromadou otázek. Netrvalo dlouho a Katty usoudila, že Damon je naprosto neschopný a vydala se sama zjistit, o co tady vlastně jde. A povedlo se.
Skoro. M - takto zněl vzkaz, který našla Katerina a který je jediným vodítkem v pátrání po upírovi ve městě. No, vypadá to, že se Stefan pletl, když usoudil, že nezvaný stín nejde po nich.

Uninvited Shadow #17

30. května 2013 v 13:02 | Lexi |  Uninvited Shadow
Z minulých dílů:
- Elena se rozhodla pro vztah se Stefanem, ale Damona nedokáže vypustit ze svého života. Dost dobře si uvědomuje, že oběma ubližuje, stejně tak si uvědomuje, že miluje oba.
- Damon poinformuje Katherine o novém upírovi ve městě. Jedná se o upírku, která se podepisuje -M. Nic víc o ní neví, zatímco ona toho o nich ví mnohem, mnohem víc. Konkrétně asi
- Všem dochází, že se nejedná o hru, ale boj o život, jelikož M výhružkami rozhodně nešetří...
Damon sledoval, jak se Elenin hrudník pohybuje pomalu nahoru a dolů, v určitém rytmu. Usnula rychle, ale nebylo se čemu divit. Byla tak krásná. Sledoval její jemné vlasy, její rty. Najednou se zkroutily do úsměvu. Damona to pobavilo a napodobil ji.
Zvedl hlavu a jeho úsměv okamžitě zmizel. To není možné. Vstal a přešel k oknu. Rozhlédl se kolem, pod oknem, na stole, prostě všude, kde by mohl být. Ale nic. Vzkaz zmizel.
....
Když se Elena vzbudila, Damon tam již nebyl. Vlastně to bylo asi dobře, alespoň si Jeremy ničeho nevšimne. Rychle vstala, oblékla se a zamířila do kuchyně. Její bratr už snídal.
"Dobré ráno," pozdravil ji až příliš pozitivně.
"Děje se něco?" zeptala se ostražitě.
"Koukni, kde jsme to dopracovali. Teď už se jenom kvůli stupidnímu přání dobrého rána musí něco dít," zvedl oči v sloup Jeremy.
Elena se usmála. "Máš pravdu. V tom případě ti přeji krásné dobré ráno, bratře," a obdařila ho dalším nádherným úsměvem.
Jeremy jí úsměv oplatil a začal se opět věnovat jeho snídani. Elena si povzdychla, z lednice vytáhla mléko a začala si připravovat cornflakes. Pořád byla celá nesvá ze včerejší noci, ale rozhodla se, že přemýšlení nechá na později.
"Tak já letím do školy," oznámil jí Jeremy.
"Co tak brzo?"
"No, řekněme, že neplánuju použít autobus ani zkratku, právě naopak. Venku je ještě více méně příjemně, takže toho chci využít a trochu si zaběhat." Elena se zašklebila.
"Hej," zasmál se Jeremy. "Co je?"

Uninvited Shadow #16

30. května 2013 v 13:01 | Lexi |  Uninvited Shadow
Z minulých dílů:
- Elena se rozhodla pro vztah se Stefanem, ale Damona nedokáže vypustit ze svého života. Dost dobře si uvědomuje, že oběma ubližuje, stejně tak si uvědomuje, že miluje oba.
- Damon poinformuje Katherine o novém upírovi ve městě. Katherine něvěří jeho slovům, a sama se rozhodne, že se pokusí neznámého upíra najít. Ten, nebo spíše jak už oba vykoumali ta, není k nalezení i přes to, že je jím velmi blízko a rázně jim to dokazuje.
- Skoro. M - ano, přesně takto je dokazování myšleno... Vzkazy podpesané nějakou M, která je viditelně více než inteligentní bytost...
- "Jak já miluju namyšlené chlapy. Jsou vážně sexy, škoda jen, že končí jako první. Xoxo. M." - alias další obdržený vzkaz, díky kterému se dvojnice poprvé v životě shodnou - je tím myšlen Damon.
- Všem dochází, že toto již není legrace, ale boj o život, jelikož M výhružkami rozhodně nešetří...
....
Když Elena vystoupila z Grillu, okamžitě ji smočil déšť. Rychle utíkala do auta a zamířila si to domů.
Ještě pořád byla trochu rozhozená z rozhovoru s Damonem a Katherine. Přišlo jí to tak hrozně moc zvláštní, že se s dvojnicí alespoň na chvíli hádala bez jakýchkoliv výhružek či nenávisti. Nerada to dělala, ale musela přiznat, že Katherine je vážně dobrá. A pomůže jim. I kdyby nechtěla, tak pro ni teď není moc bezpečné se zase vytratit. M nedělalo žádný problém ji sledovat. A s Katherine na jejich straně měli plusové body. No a taky snést ji není vždycky zrovna jednoduché, ale půjde to.
Jedním si Elena byla více než jistá. Upír, který přišel do města, rozhodně není žádný nováček, ale pořádně zkušený, a ničeho se jen tak nebojí. To byla komplikace. Velká. Proč si ještě nezvykla? V ten moment byla více než šťastná, že Damon stojí při ní. Proč Damon?
Zastavila auto u domu a vystoupila. Snažila si vyčistit hlavu, ale pořád to bylo to stejné. Myslela na Damona. Na to, co se mezi nimi dnes stalo. Jedinou její záchranou bylo, že byla vážně unavená, takže další podobná výprava nehrozí. Odemkla dveře a tiše vklouzla do svého pokoje.
Nakonec se jí přeci jenom podařilo Damona, Stefana a M vytěsnit z hlavy. Tím se může zabývat jindy. Zalezla si do postele, zavřela oči a přetočila se na bok. Čekala, až ji spánek pohltí a odnese pryč.
Místo toho se ozvalo zaklepání na okno. Elena se okamžitě posadila a oči upírala na sklo. Venku byla tma, nic neviděla. Popadla mobil, nachystala si Damonovo číslo, v případě nouze zmáčkne jen tlačítko volat. Donutila své nohy aby se postavily a malými krůčky se čím dál tím víc přibližovala k oknu. Cestou rozsvítila malou lampičku a do druhé ruky popadla nůž na otevírání dopisů.
"Halo? Je tam někdo?" zašeptala Elena udýchaně. Měla strach. "Halo?" zopakovala.
Nakonec přeci jen došla až k oknu. Zhluboka se nadechla. 'No tak, pokud je to upír, dovnitř stejně nemůže!'. Pomalu nadzvedla okno a vykoukla ven. Nikdo. Rozhlédla se více ze široka, ale ani to nepřineslo žádné výsledky. Už chtěla zavřít okno a vrátit se do postele, když si na parapetě všimla papírku. Rozklepanými prsty ho vzala do ruky a okno konečně pořádně zabouchla.
Přešla k lampičce a vložila pod ni vzkaz. O minutu později už volala Damonovi.

Uninvited Shadow #15

30. května 2013 v 13:00 | Lexi |  Uninvited Shadow
Z minulých dílů:
- Elena se rozhodla pro vztah se Stefanem, ale Damona nedokáže vypustit ze svého života. Dost dobře si uvědomuje, že oběma ubližuje, stejně tak si uvědomuje, že miluje oba.
- Damon poinformuje Katherine o novém upírovi ve městě. Katherine něvěří jeho slovům, a sama se rozhodne, že se pokusí neznámého upíra najít. Ten, nebo spíše jak už oba vykoumali ta, není k nalezení i přes to, že je jím velmi blízko a rázně jim to dokazuje.
- Skoro. M - ano, přesně takto je dokazování myšleno... Vzkazy podpesané nějakou M, která je viditelně více než inteligentní bytost...
- Elena pátrá po tom, co se v Mystic Falls děje, a tak zajde za Damonem, aby jí to vysvětlil.
"Ahoj Eleno," ozvalo se Eleně za zády. Vykulila oči a rychle se otočila.

.....

"Katherine?" oslovila ji Elena užasle. Katherine ji ignorovala.
"Myslel jsem si, že jsi šla předvést svou dokonalost," usmál se Damon.
"Taky že se mi to už povedlo," odsekla Katherine. Potom trochu klidnějším hlasem dodala: "Máme problém."
"Co se děje?" Zeptal se Damon. Elena ji sledovala.
"Eleno, vypadni." Řekla Kath.
"Tak počkat. Na to zapomeňte. Mám právo to vědět!"
"Nemáš," souhlasil s Katherine Damon.
"Damone! Jak se mám něčemu bránit, když mi neříkáš všechno!"
"Neubráníš se tomu, tak co řešíš?" vstoupila do hádky brunetka.
"Ty buď zticha!" zakřičela Elena. Katherine jí v jednom kuse házela klacky pod nohy, a Elenu to už pořádně vytáčelo.
"Wow, tady se to rozjíždí," zamumlal Damon. Elena zvedla oči v sloup a Katherine mu věnovala úsměv.
"Eleno, vzdej to." Zazpívala Katherine. Damon zahlédl v Eleniných očích slzy, ona ale dbala na to, aby je řádně skryla. Vzpomněl si na svůj slib, že Elenu už nechce vidět plakat. Porušil ho. Jednou. To neznamená, že ho musí porušovat znovu.

Uninvited Shadow #14

30. května 2013 v 12:59 | Lexi |  Uninvited Shadow
Z minulých dílů:
- Elena se rozhodla pro vztah se Stefanem, ale Damona nedokáže vypustit ze svého života. Dost dobře si uvědomuje, že oběma ubližuje, stejně tak si uvědomuje, že miluje oba.
- Damon poinformuje Katherine o novém upírovi ve městě. Katherine něvěří jeho slovům, a sama se rozhodne, že se pokusí neznámého upíra najít. Ten, nebo spíše jak už oba vykoumali ta, není k nalezení i přes to, že je jím velmi blízko a rázně jim to dokazuje.
- Skoro. M - ano, přesně takto je dokazování myšleno... Vzkazy podpesané nějakou M, která je viditelně více než inteligentní bytost...
...
Damon odkládal poslední sklenku a chystal se domů, když za sebou ucítil pohyb. Někdo se za ním zastavil. Zvedl oči v sloup a pomalu se otočil.
"Chci vědět, co se tady děje," pověděla mu Elena.
"Tři hodiny ráno a ty mě i tak budeš honit po celém městě jen proto, že ti zase něco vlezlo do hlavy," zaprotestoval Damon a obrátil se zpět k baru. Elena se zhluboka nadechla a posadila se vedle něj.
"Damone, dost her. Něco mi tajíte. Vím to." Šeptala Elena.
"Jistě, ty víš všechno nejlíp."
"Zatraceně," zaklela naštvaně. V tom ji něco napadlo. "Nejsi to náhodou ty, kdo má neustálou potřebu mě chránit? Promiň, ale to není moc dobrá metoda, když já ani nevím, čeho se to mám vlastně obávat!" Nastalo ticho. Elena sledovala Damonovu tvář a čekala, zda se na ní něco změní. A změnilo.
"Máš pravdu." Pověděl jí. Elena nadzvedla obočí a čekala. Damon vzdychl, ale pokračoval dál. "Někdo je ve městě. Upír. Starý."
"A není to náhoda," dokončila Elena.
"Ne, to není," souhlasil Damon.